Kimonowa narzutka/szlafrok

Kimonowa narzutka/szlafrok

Chciałabym zaproponować Wam warsztaty szycia narzutki kimonowej, która może mieć różne zastosowania, w zależności od użytego materiału i długości okrycia.

Forma kimona, często stosowana jest przy szyciu szlafroków lub narzutek plażowych, jednak coraz chętniej wprowadzana jest do mody codziennej jako wygodne i stylowe okrycie, które urozmaici prosty outfit.

Krótkie kimono uszyte np. z tkaniny lnianej będzie przewiewne i bardzo wygodne. Takie kimono możemy nosić zamiast koszulki lub bluzki, do dżinsów, a nawet eleganckich chinosów. Sprawdzi się oczywiście także jako narzutka, gdy chcemy nieco przykryć ramiona. 

Kimono uszyte z kolorowej tkaniny satynowej może być eleganckim szlafrokiem, na romantyczny poranek przy wschodzie słońca 😉 lub pełnić rolę sukienki. Ubrane do długich i szerokich spodni, będzie tworzyło stylowy outfit.

Jeżeli zdecydujesz się, aby uszyć narzutkę plażową, wybierz szyfon lub tkaninę wiskozową. Wiskoza ma świetne właściwości higroskopijne i „chłodzi” nasze ciało latem.

CENA: 220 zł (nie obejmuje materiałów). Materiał wybierz według własnego gustu, w zależności od tego jaki rodzaj kimona chcesz uzyskać. Zerknij wyżej na wskazówki.

Ile kupić materiału? Zmierz długość jaką chcesz żeby miało kimono, dodaj długość rękawa, a następnie dodaj około 10% sumy jaka Ci wcześniej wyszła (dotyczy tkanin o szerokości ok. 150 cm i więcej).

Kurs szycia kimono przeznaczony jest również dla osób nie posiadających dużego doświadczenia w szyciu.

Podczas warsztatów nauczysz się m.in. co to jest nitka prosta, jak korzystać z szablonów, jak prawidłowo układać je na tkaninie, pracy z trudnym i wymagającym materiałem.

Zapisy odbywają się poprzez wiadomość email: kontakt@inwencjatworcza.pl lub przez formularz kontaktowy.